(Ne)zmysel

Autor: Simona Dudoková | 7.4.2012 o 21:49 | (upravené 7.4.2012 o 22:36) Karma článku: 2,35 | Prečítané:  384x

Dievča sedí medzi zeleňou, kvetmi, zemou, vodou, slnko nahrádza oheň. Všetko je tak pozemské a nádherné. Premýšľa nad plynutím času. Nie je to tak dávno, a predsa sa všetko zdá krajšie. Čierne myšlienky sú čoraz belšie, dni sú jasnejšie. Sila slnka prúdi do všetkých končatín tela. Dni sú dlhšie, noci kratšie. Akoby s prichádzaním jari ožívalo aj jej telo. Pomaly sa nadychuje, chce vdýchnuť všetky krásy do svojho tela.  Cíti ako jej žilami prúdi nová krv.

Niečo nové, čo tu ešte nebolo, a predsa to dobre pozná. Pozná ten pocit voľnosti, jasnosti, krehkosti. Opantáva jej zmysly, jej oči nevidia, jej uši nepočujú, jej nos necíti nič iné ako krásu. Krása raja prírody. Krása jednoduchosti a zmyselnosti. Možno nevidieť a pritom cítiť všetky tie farby? Možno necítiť a predsa vidieť tie vône? Neklamú nás zmysly. Len sme sa naučili, že je všetko presne určené. Predurčenosť nás robí bezcitnými, nezmyselnými, ťažkopádnymi, fádnymi ľuďmi. Skúsiť si vychutnať jednoduchosť. Cítiť farby okolo nás, vidieť energie, ktoré sú všade a nechať ich prúdiť naším telom. Možno sa trochu zblázniť. Nechať sa uniesť čímkoľvek, čo sa vymyká každodennému stereotypnému rituálu. Skúsiť? Neskúsiť? Stratiť? Mám čo stratiť? Bojím sa skúsiť privoňať ku kvetu, ktorý som roky obchádzal a on tam stále bol. Stále rástol bez ohľadu na to, že som si ho nevšimol. Aká je to sila? Prečo aj my nie sme takí silní, aby sme dokázali len tak rásť a nebyť ovplyvnení. Nechce poúčať, nechce sa páčiť. Chcela byť jednoducho povedaná. Chcela byť stvorená bez zmyslu. Len tak byť a zároveň neexistovať. Čo alebo kto si vyberte sami. Zmyselné nezmysly alebo nezmyselné zmysly? Vyberte si sami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?